Zadbana skóra rąk – najważniejsze zasady pielęgnacji dłoni

Skóra na rękach niszczy się i starzeje bardzo szybko. Aby wygląd dłoni nie odstraszał, ani nie przypominał o upływie czasu, warto o nie intensywnie dbać. Jeśli pomyślimy o tym wcześniej, ręce będą naszą wizytówką przez długu czas.

Jak dbać o skórę dłoni na co dzień – podstawowe zasady

woman-notebook-hands-planDłoni nie powinno się moczyć w gorącej wodzie zbyt często. Skóra rąk jest delikatna, a częste kąpiele niszczą ich i tak cienką warstwę ochronną.

Do codziennego mycia rąk powinno się stosować kosmetyki o pH 5,5. Oznacza to, że należy zrezygnować ze zwykłych mydeł i wybierać produkty o odczynie bezpiecznym dla skóry.

Każde mycie należy zakończyć dokładnym osuszeniem i zastosowaniem kremu. Aby nie zapomnieć o kremowaniu rąk, kosmetyki do dłoni warto postawić w kuchni, łazience, nosić w torebce.

Skóra na dłoniach potrzebuje złuszczania, podobnie jak skóra twarzy i ciała. Raz w tygodniu warto wykonać peeling dłoni, który ją wygładzi i przygotuje na przyjęcie składników odżywczych.

Raz na 2-3 tygodnie skóra dłoni wymaga bardziej intensywnej kuracji. Może to być maska do rąk nałożona po delikatnym peelingu. Kosmetyk najlepiej zaaplikować na noc i założyć bawełniane rękawiczki.

Cienką skórę dłoni należy chronić przed działaniem mocnej chemii. W tym celu trzeba stosować gumowe rękawice ochronne podczas każdego sprzątania lub stosowanie ochronnego kremu, zabezpieczającego przed detergentami.

Na skórę rąk szczególnie niszczący wpływ mają warunki atmosferyczne. Przed wyjściem z domu w słoneczny dzień należy stosować kremy zawierające filtry UV. Zimą dłonie powinny chronić rękawiczki. To zasada, której nie wolno ignorować. Skórę zniszczoną działaniem mrozu bardzo trudno przywrócić do dobrej kondycji.

hygiene-3045911_960_720

Kremy do rąk – rodzaje i właściwości

Krem do rąk powinien być odpowiednio dobrany. Kosmetyk musi dostarczać skórze tego, czego naprawdę potrzebuje. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów kremów do rąk, najważniejsze z nich to:

  • Kremy nawilżające i łagodzące zawierają składniki natłuszczające, zapobiegające utracie wody. Są odpowiednie do skóry przesuszonej i podrażnionej.
  • Kremy uniwersalne delikatnie nawilżają i wygładzają dłonie o skórze normalnej. Ich właściwością jest łatwe rozprowadzanie i szybkie wchłanianie.
  • Kremy odmładzające są przeznaczone do skóry z pierwszymi oznakami starzenia i dojrzałej. Ich działanie opiera się na intensywnej regeneracji, nawilżaniu i wygładzaniu, dzięki składnikom, takim jak retinol, witaminy A, C, E, koenzym Q10.

Zostaw odpowiedź