Szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn – jak znaleźć odpowiedni?

Wypadanie włosów u mężczyzn to dość powszechne zjawisko. Najczęściej związane jest ze zmianami hormonalnymi oraz naturalnym procesem starzenia. I choć panowie myślą, że tak już być musi i nie ma sposobu na walkę z utratą włosów. Nic bardziej mylnego. Łysieniu można skutecznie zapobiegać i leczyć za pomocą odpowiednich leków i leczniczych szamponów przeciw wypadaniu włosów.

Dlaczego mężczyźni łysieją – 3 najczęstsze przyczyny

Jednym z najczęstszych powodów wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jest ono uwarunkowane genetycznie i statystycznie dotyka aż czterech na pięciu mężczyzn. Zwiększony poziom hormonu DHT – pochodnej testosteronu – powoduje osłabienie włosów, które z czasem stają się niemal niewidoczne. Tego rodzaju łysienia nie się całkowicie zahamować, jednak można minimalizować jego skutki, używając odpowiednich kosmetyków lub zażywając właściwie dobrane leki.

Drugą przyczyną utarty włosów u panów może być niewłaściwa, pozbawiona niektórych witamin i minerałów dieta oraz przyjmowanie niektórych medykamentów. Jak podaje portal ohme.pl, do środków, które mogą wpływać na stan owłosienia należą m.in. leki hormonalne, antydepresyjne, hormonalne, przeciwmiażdżycowe, nasercowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe, przeciwkrzepliwe oraz przeciwdepresyjne.

mężczyzna siedzi na kanapie

Trzecim powodem wypadania włosów u mężczyzn może być także uwarunkowane występowaniem niektórych chorób, np. cukrzycy czy schorzeń tarczycy.

Jak leczy się wypadanie włosów?

Sposób leczenia zależy od przyczyny wypadania włosów. Mężczyzna, który boryka się z tym problemem powinien w pierwszej kolejności odwiedzić gabinet specjalisty, np. trychologa, który najlepiej zdiagnozuje co dzieje się z włosami. Specjalista powie też, co można zrobić, aby zahamować lub zminimalizować ten proces. W niektórych przypadkach konieczne jest zażywanie leków. Odpowiednim wsparciem leczenia zazwyczaj jest też stosowanie produktów kosmetycznych, takich jak szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn.

ręka z pianą

Szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

Podstawowym środkiem stosowanym przy problemach z wypadającymi włosami jest szampon wzmacniający. W przeciwieństwie do zwykłych środków do mycia włosów i odżywek, leczniczy szampon dla mężczyzn zawiera składniki działają od środka włosów. Jego skuteczność opiera się na wydłużaniu fazy wzrostu i spoczynku włosów oraz skróceniu fazy ich wypadania, dlatego ważne jest, aby był on stosowany przez dłuższy czas. Przed zastosowaniem szamponu wzmacniającego na wypadanie włosów niezbędna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Więcej informacji o tym dlaczego wypadanie włosów jest częstym problemem u mężczyzn i jak wybrać szampon można przeczytać tutaj: https://ohme.pl/zdrowie/twoj-mezczyzna-ma-problem-z-wypadajacymi-sprawdz-jak-temu-zaradzic/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zostaw odpowiedź