Syrop na gardło dla dzieci – co podać, aby zatrzymać ból gardła

Ból gardła – najbardziej typowy objaw infekcji wcale nie jest tak łatwy do uśmierzenia. Choć do dyspozycji mamy mnóstwo specyfików od bólu gardła dla dzieci, często ich stosowanie nie rozwiązuje problemu, a jedynie daje chwilową ulgę. W takiej sytuacji warto zastanowić się, gdzie rzeczywiście tkwi źródło bólu gardła.

child-2217747_960_720

Łagodzenie bólu gardła – dobre, ale na chwilę
Infekcja dróg oddechowych u dziecka, zwykle przebiega inaczej niż u dorosłego – nie tylko szybciej się rozwija, ale daje całe spektrum objawów, w tym ból gardła. Bolące gardło jest dla dziecka wyjątkowo uciążliwe, z jego powodu malec staje się marudny, nie ma ochoty się bawić, a do tego ma problemy z przełykaniem. W takich przypadkach tradycyjnie stosuje się preparaty osłaniające i powlekające podrażnione błony śluzowe gardła, np. z prawoślazem czy porostem islandzkim albo spraye odkażające i znieczulające gardło. Takie działania rzeczywiście pomagają uśmierzyć ból gardła, ale tylko na chwilę, i to wcale nie z powodu ich małej skuteczności.

medications-342448_960_720

Często ból gardła jest spowodowany uporczywym kaszlem.

Normalne u małych dzieci trudności z odkrztuszaniem spowodowane zalegającą wydzieliną, podrażniają gardło i są przyczyną lub powiększają wynikający z infekcji ból gardła. W takiej sytuacji ważny jest nie tylko typowy syrop na gardło dla dzieci, ale także syrop umożliwiający szybkie rozprawienie się z kaszlem, np. rozrzedzający wydzielinę syrop z ambroksolem: http://www.mucosolvan.pl/mucosolvan-mini.html.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zostaw odpowiedź