Puste i odludne plaże w Polsce – gdzie odpocząć nad Bałtykiem

Jeśli od urlopu spędzonego nad morzem oczekuje się czegoś więcej niż widoku tysięcy parawanów, przesłaniających horyzont oraz zgiełku nadmorskich kurortów, warto wybrać jedną z niewielkich i mało popularnych, za to cichych i czystych miejscowości. Wbrew pozorom nad polskim morzem jest ich całkiem sporo.

sea-2158942_960_720

Mówiąc o wakacyjnym urlopie zwykle używamy słów, takich jak relaks i odpoczynek, ale w wielu miejscowościach, które przez tysiące Polaków są wybierane na wakacje trudno rzeczywiście zakosztować choć chwili spokoju. Widok straganów i dźwięki muzyki dudniącej z głośników mogą zmęczyć jeszcze zanim dojdzie się do plaży, a przecież tam trzeba jeszcze znaleźć skrawek miejsca wśród setek parawanów.

Czy da się inaczej? Oczywiście, że tak! Wystarczy poświęcić nieco czasu na znalezienie bardziej kameralnego za to spokojniejszego i pozbawionego wielu wątpliwych „atrakcji” miejsca. Nie trzeba szukać na chybił trafił, w Internecie można już przeczytać sporo informacji o odludnych i dziewiczych miejscach nad polskim Bałtykiem.

the-baltic-sea-506654_960_720

Co prawda, nie znajdziemy w nich dziesiątek sklepików z pamiątkami, ale czysty piasek, niczym niezakłócony szum fal i mnóstwo wolnego miejsca wynagrodzą te niedogodności. Oto kilka z takich miejscowości, szczególnie polecanych ze względu na piękno i czystość plaż, dostępność miejsc noclegowych i innych ułatwień dla turystów: Słajszewo, Karwiańskie Błota, Rusinowo, Wicie, Kopań, Poddąbie, Gąski, Rogowo. Warto korzystać z ich uroków, póki wciąż pozostają nieodkryte przez innych turystów.

Zostaw odpowiedź