Pupil na wakacjach – zabrać czy zostawić?

Co zrobić z pupilem w czasie wakacyjnego wyjazdu? Często powtarzamy swoim pociechom, że zwierzę nie jest zabawką, jednak dopiero okres wakacji staje się prawdziwym sprawdzianem z odpowiedzialności.

beach-1790049_960_720Ukochany pupil dla wielu osób jest jak członek rodziny, dlatego trudno wyobrazić sobie, by pozostał w domu podczas rodzinnego wyjazdu. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Zagraniczne wakacje w egzotycznym kurorcie, tropikalne temperatury, wymagania hotelowe, trudy podróży – jest wiele powodów, dla których lepiej zrezygnować z zabrania zwierzaka na wakacyjny urlop. Pozostawienie go w domu w takich przypadkach, to także przejaw odpowiedzialności i troski. Jeśli jednak nie mamy możliwości postawienia pupila pod opieką krewnych lub znajomych, którzy zapewnią mu odpowiednią opiekę, pojawia się problem. W tego typu sytuacjach warto rozważyć pozostawienie zwierzaka w hotelu lub wynajęcie opiekuna.

To, które rozwiązanie będzie lepsze zależy nie tylko od tego, ile pieniędzy jesteśmy stanie wydać na opiekę, ale także indywidualnych cech pupila. Hotel to dla właścicieli zwierząt droższa, ale dużo bardziej komfortowa opcja, ale dla zwierząt, które ciężko znoszą rozstania, bardziej stresująca. Zwierzaka, który dobrze czuje się tylko na swoim terytorium, najlepiej pozostawić pod opieką dochodzącego opiekuna. Oczywiście, wcześniej warto sprawdzić jak pupil i opiekun się ze sobą „dogadują”.

Jeśli jednak decydujemy się zabrać domowego zwierzaka na wakacje, warto pamiętać o kilku warunkach, koniecznych dla bezpiecznej i komfortowej podróży.

Świeża woda do picia, jedzenie i ruch podczas przerw w dłuższej jeździe to absolutna podstawa w podróżowaniu ze zwierzakiem.

Zabezpieczenie w postaci transporterka, kosza, legowiska, najlepiej takie, które będzie chronić przed uderzeniem lub wypadnięciem w przypadku gwałtownego hamowania.

Kitten Suitcase Pet Travel Vacation Cat Animal

Zwierzę musi być zdrowe, powinno posiadać książeczkę zdrowia z aktualnymi, wymaganymi szczepieniami. Przed podróżą za granicę trzeba upewnić się, jakie wymagania danego kraju dotyczące wwozu zwierząt.

Zostaw odpowiedź