Przyjęcie w stylu włoskim – czego nie może zabraknąć

Za co kochamy kuchnię włoską? Przede wszystkim za to, że jej potrawy są proste i szybkie do przyrządzenia, a co najważniejsze, smakują każdemu. Trudno znaleźć osobę, która nie kochałaby pizzy, spaghetti, czy tiramisu, dlatego gdy szukasz pomysłu na imprezę, przyjęcie w stylu włoskim zawsze będzie strzałem w dziesiątkę.

bruschetti-2152340_960_720Dużo warzyw, aromatyczne zioła, smakowite mięsa, pyszne sery, rozmaite pasty – oto najważniejsze składniki kuchni włoskiej. Niektóre potrawy rodem z Italii weszło na stałe do domowego menu w państwach od Europy po Azję i USA, a pizza przez internet to jedno z najchętniej zamawianych dań na świecie. Włoskie potrawy swoją popularność zawdzięczają nie tylko wspaniałemu smakowi wysokiej jakości składników, ale także prostocie, a co za tym idzie łatwości i stosunkowo krótkiemu czasowi przygotowania. Znakomicie nadają się na przyjęcia w domu i na świeżym powietrzu, zwłaszcza w towarzystwie włoskiej muzyki i wina, np. Chianti lub Barolo.

Pizza – klasyka gatunku!

Antipasti rozpoczynają każdą włoską ucztę. Klasyczne przystawki to bruschetty, sałatka caprese, carpaccio, prosciutto con melone. Słodki melon zawinięty w aromatyczną szynkę parmeńską to niesamowicie pyszna i zaskakująco smaczna przystawka, którą przyrządzimy w kilka minut.

Kuchnia Italii jest nierozerwalnie związana z pastami. Choć istnieje wiele wariacji na ich temat, spaghetti, fussili, lasagne, penne, czy tagliatelle warto przyrządzić w tradycyjny sposób, czyli prosto z wykorzystaniem świeżych składników najwyższej jakości – warzyw, ziół i parmezanu.

Najbardziej popularne danie pochodzące z kuchni włoskiej to niewątpliwie pizza. Choć dziś jest pizza online jest dostępna na wyciągnięcie ręki, jej samodzielne przygotowania zajmie najwyżej kwadrans. Nawet jeśli zabraknie czasu na jej zrobienie, pizza w dostawie może dodatkowo wzbogacić menu na włoskim przyjęciu.

panna-cotta-2769177_960_720

Włosi kochają desery, dlatego nie może ich zabraknąć na imprezie we włoskim stylu. Desery Włoch to nie tylko tiramisu, ale także panna cotta i lody podawane z likierem Amaretto.

Więcej porad o tym, jak przygotować przyjęcie w stylu włoskim można znaleźć tutaj: https://www.papilot.pl/lifestyle/ciekawostki/46998/idealne-przyjecie-we-wloskim-stylu-urzadzisz-je-w-3-prostych-krokach

Zostaw odpowiedź