Kilka pomysłów na samotne Walentynki

Ten „szczególny” dzień w roku już za pasem, a część z nas (was?) zapewne już się denerwuję na samą myśl o tzw. Walentynkach. Bo co właściwie z nimi zrobić? Szczególnie gdy chłopa/kobiety nie ma, szans na randkę czy inne ciekawe zaproszenie choćby od znajomych nie ma, a dzień ten mamy w zasadzie wolny – a w każdym razie wieczór jest i trzeba by go jakoś wykorzystać…

tulipany duże zdjęcie na stronęMoja rada, ta pierwsza i podstawowa, jest prosta – przede wszystkim nie stresuj się. Co najwyżej spędzisz ten dzień sama (sam) w domu, robiąc to, co naprawdę lubisz, i nie przejmując się niczym. A to brzmi nie najgorzej, prawda?

 A oto kilka propozycji, co można robić w Walentynki – o ile sami/same nie macie pomysłów ani żadnych ważnych obowiązków.

  • Zadbaj o urodę (jeśli jesteś kobietą) lub kondycję (w przypadku faceta). Maseczka, masaż, basen, siłownia, trening – chyba nic tak nie poprawia humoru. Przy okazji zaczynasz właśnie zwiększać swe szanse u płci przeciwnej.

2df61905d9651383cc4ac0afa618ee59

  •  Zrób sobie wieczór muzyczny. Ile razy w ciągu ubiegłego miesiąca marzyliście o tym, a nie było czasu, albo ktoś ciągle zawracał wam głowę? Spokojnie, to będzie ten dzień. Możesz słuchać nastrojowych przebojów miłosnych lub czegoś mocnego – to zależy wyłącznie od ciebie!

550710

  • Poczytaj. Wiem, że ta rada brzmi nieco trywialnie, być może zresztą czytasz codziennie i to dla Ciebie żadna atrakcja. Ale może nie zawsze masz na to czas, a może Walentynki to świetna okazja, by w końcu sięgnąć po od dawna leżącą na półce książkę?

Book-Love-Heart_1600x1200

  • Nieco ciekawsza wersja poprzedniej porady – pisz. Jeśli od dawna masz pomysł na książkę/wiersz/opowiadanie, szczególnie o miłości, to jest ta odpowiednia chwila.

book_of_love_by_kevron2001-d5s1nfx

  • Zrób coś w domu, przemebluj, pomaluj ściany posprzątaj. Takie czynności symbolicznie przygotowują ans na zmiany w życiu. Także te zmiany wiązane ze związkami :)korean-style-love-storage-rack-wall-shelf
  • upiecz ciasto lub ciasteczka, albo kup słodycze, i objadaj się nimi na ulubionym filmie – na przykład takim, którego nie chciałabyś oglądać z chłopakiem czy koleżankami. Zrób sobie tę małą przyjemność :)

images

  • Zamów pizzę i zacznij oglądać jakiś dobry serial (nie powiem Ci, jaki, bo ja lubię SF i sensacje, a ty możesz woleć historyczne romanse). To dopiero frajda. Co tam randka na mieście :)

pizza-love-9

Zostaw odpowiedź