Pomysł na wycieczkę – śląska kraina zamków

Co prawda, wakacje się skończyły, ale jesień to także świetny czas na weekendowe wycieczki w piękne i ciekawe miejsca. Jeśli jako dzieci uwielbialiście opowieści o damach, rycerzach i nawiedzonych zamkach albo po prostu lubicie zabytkowe budowle z niezwykłą historią w tle, idealnym pomysłem na fascynującą wycieczkę będzie trasa zamków Dolnego Śląska.

Polska Dolina Loary nadal nie cieszy się taką popularnością na jaką zasługuje, jednak każdego roku baśniowe zamki odwiedza coraz więcej turystów. Szlak jest niezwykle ciekawy – oprócz pięknych budowli, ukazujących minioną świetność możnowładców tego regionu, można podziwiać wspaniałą przyrodę oraz posłuchać barwnych legend o przygodach rozbójników, zakazanych romansach, ukrytych skarbach, duchach i czarownicach. To świetna propozycja na wycieczkę jesienną porą. Oto kilka obiektów, które czekają na turystów w śląskiej krainie zamków.

castle-2473944_960_720

Imponujący, trzeci co do wielkości w Polsce Zamek Książ, jest częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego oraz Szlaku Zamków Piastowskich. W jego komnatach przebywało wiele znanych postaci, jak choćby słynąca z cudownej urody księżna Daisy czy Adolf Hitler.

Dobrze zachowany, średniowieczny Zamek Chojnik w Karkonoszach malowniczo wznosi się na nad tzw. Piekielną Doliną. Wdrapując się szczyt można ujrzeć wspaniałe widoki rozpościerające się na Karkonoski Parki Narodowy.

castle-778934_960_720

Niesamowity Zamek Czocha został wybudowany jako warownia graniczna już w XIII wieku na polecenie czeskiego króla Wacława I. Obiekt wielokrotnie zmieniał właścicieli, aby w 1909 roku trafić w ręce drezdeńskiego producenta cygar, który dokonał generalnego remontu i przebudowy, której zawdzięcza swój obecny, przepiękny wygląd. Obecnie zamek służy jako obiekt konferencyjno-hotelowy.

Zostaw odpowiedź