Pokonać cellulit do lata – jak to zrobić skutecznie

To już niemal wiosenna tradycja. Walka z cellulitem na kilka tygodni przed latem staje się celem numer jeden, aby go osiągnąć wiele z nas jest gotowa sięgnąć po wszystkie dostępne środki, od diet po tabletki i mordercze ćwiczenia. Czy wygrana z pomarańczową skórką bez kosztownych zabiegów jest możliwa?

orange-peel-273151_960_720Na początek coś na pocieszenie – cellulit do przypadłość zdecydowanej większość kobiet. Posiada go około 90 proc. płci pięknej, i to niezależnie od rodzaju sylwetki. Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach wynika przede wszystkim ze złych nawyków żywieniowych i mało aktywnego trybu życia, a w niektórych przypadkach zmian hormonalnych. Z powyższego wynika, że w zdecydowanej większości przypadków można go zlikwidować za pomocą diety i ruchu, przy wsparciu odpowiednich kosmetyków i masażu.

Dla pań, które zmagają się z pomarańczową skórką od lat są to dobrze znane fakty, a jednak pomimo podejmowania różnych działań na rzecz zlikwidowania cellulitu, spektakularnych efektów nie widać. To może prowadzić do wniosku, że walka z cellulitem jest z góry skazana na porażkę, a piękna i jędrna skóra w kilka tygodni to jedynie wymysł koncernów kosmetyków. Nie jest to jednak prawda, cellulit rzeczywiście można całkowicie lub częściowo zlikwidować, ale jest możliwe, gdy zastosuje się jednocześnie dietę, ćwiczenia, pielęgnację i masaże. Samo wcieranie balsamu raczej nie rozwiąże problemu, mało tego, nawet ruch przy spożywaniu tłustego jedzenia i słodyczy niewiele pomoże.

Dlatego, zamiast podawać kolejnego spisu produktów spożywczych, suplementów i ćwiczeń, których w Internecie można znaleźć bez liku, proponuję 3 zasady, które dają realną szansę, aby za pomocą diety, ćwiczeń i pielęgnacji wygrać z cellulitem.

Systematyczność – tylko regularne stosowanie ćwiczeń i zabiegów pielęgnacyjnych pomoże zwalczyć cellulit.

pilates-3799328_960_720

Eliminacja wszystkich produktów, które przyczyniają się do zatrzymywania wody i toksyn w organizmie.

Cierpliwość – nie można się spodziewać, że cellulit zniknie w ciągu tygodnia. Pozbycie się pomarańczowej skórki tak naprawdę wymaga zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia na bardziej aktywny, jednak w nagrodę zyskuje się nie tylko gładką i jędrną skórę bez cellulitu, ale także zdrowie, lepszą kondycję i samopoczucie.

Zostaw odpowiedź