Naturalne produkty na piękną i bezpieczną opaleniznę

Choć zdania o szkodliwości kąpieli słonecznych są podzielone, znaczna część naszego społeczeństwa kocha opaleniznę. Opalona skóra wygląda zdrowo i atrakcyjnie, jednak warto zdobywać ją stopniowo, np. przy wsparciu naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia produktów.

olive-oil-356102_960_720Promieniowanie słoneczne może być sprzymierzeńcem, ale także wrogiem ludzkiej skóry. Piękna opalenizna zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn wygląda bardzo atrakcyjnie, ale warto pamiętać, że promieniowanie UV w 2009 roku zostało uznane przez Międzynarodową Agencję Badania Raka za jeden najwyższych czynników wywołujących raka skóry. Nie oznacza to, że z opalania należy rezygnować, jednak ze słońca lepiej korzystać z umiarem, bo sprzyja nie tylko nowotworom, ale także zmarszczkom i plamom skórnym.

carrot-juice-1623157_960_720

Dla osób, które marzą o pięknej opaleniźnie, ale chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas opalania, z pomocą przychodzą nie tylko sklepowe i apteczne kosmetyki, ale także sama natura. Niektóre produkty spożywcze są mogą sprawić, że opalenizna nie tylko pojawi się szybciej i będzie mieć ładniejszy odcień, ale także ochronią przed szkodliwym działaniem słońca. Jednym z najbardziej znanych jest marchewka, która zawiera beta-karoten, silny przeciwutleniacz. Spożywany regularnie nadaje skórze złocisty odcień. Dla osób, które nie przepadają z marchewką w dużych ilościach można polecić olej z nasion dzikiej marchewki, który dodatkowo zawiera filtry przeciwsłoneczne 38-40 SPF. Naturalną ochronę przed promieniowaniem UV zapewnia także inne oleje, wykorzystywane w pielęgnacji i kuchni, m.in. oliwa z oliwek (8 SPF), olej z kiełków pszenicy (20 SPF), olej z pestek malin (28-50 SPF). Stosowanie olejów podczas opalania daje także inne korzyści, takie jak ujędrnienie, regeneracja, nawilżenie, działanie przeciwzapalne i przeciwzmarszczkowe.

Zostaw odpowiedź