Najważniejsze zalety i wady suszarki bębnowej do ubrań

Suszarka bębnowa do ubrań na pewno nie jest urządzeniem niezbędnym w domu. Spokojnie można się bez niej obejść, podobnie jak bez ekspresu do kawy, myjki ciśnieniowej czy odkurzacza piorącego. Z drugiej strony, brak konieczności rozwieszania mokrego prania, oszczędność miejsca i szybszy dostęp do ulubionych ubrań to korzyści, które brzmią kusząco.

laundry-293924_960_720Wystarczy zresztą raz poznać zalety posiadania suszarki bębnowej, aby nie chcieć z niej rezygnować. Na czym polega jej działanie? Suszarka bębnowa z wyglądu bardzo przypomina zwykłą pralkę, jednak w jej wnętrzu wyprane i wilgotne ubrania są suszone za pomocą ciepłego powietrza, a wilgoć odprowadzana na zewnątrz.

Na rynku dostępne są obecnie następujące rodzaje suszarek bębnowych do ubrań:

  • Wywiewowe – to starszy typ suszarek, w których woda jest odprowadzana do wentylacji. Z tego względu nadają się do montażu w domach jednorodzinnych, gdzie jest możliwość podłączenia do systemu wentylacji.
  • Kondensacyjne – to nowy i obecnie częściej spotykany rodzaj suszarek, w których wilgoć z ubrań trafia do kondensatora, a następnie jest wylewana ręcznie lub mechanicznie do kanalizacji. Nowoczesne suszarki kondensacyjne z pompą ciepła są w stanie odzyskać część ciepła, pochodzącą z procesu suszenia.

washing-machine-902359_960_720Czy suszarki bębnowe niszczą ubrania?
Jednym z mitów na temat suszarek do prania jest ich rzekomy zły wpływ na stan ubrań. W zdecydowanej większości przypadków nie jest to prawda. Jeśli dojdzie do uszkodzenia materiału częściej jest to wynik niesprawdzenia na metce, czy dane ubranie można suszyć w suszarce. Takie ubrania posiadają na metce oznaczenie za pomocą specjalnego symbolu.

Suszarki bębnowe do ubrań – zalety i wady

+ szybszy dostęp do potrzebnych ubrań
+ brak konieczność suszenia na rozkładanej suszarce
+ pielęgnacja ubrań

– wyższe rachunki za prąd
– nie wszystkie ubrania nadają się do suszenia w suszarce
– suszarka zajmuje tyle miejsca, co pralka do prania

Zostaw odpowiedź