Najpiękniejsze tatrzańskie doliny na rodzinne spacery

Polskie Tatry mają wiele do zaoferowania nie tylko miłośnikom zdobywania szczytów, ale także całym rodzinom, w tym kilkuletnim piechurom i najmłodszym turystom poruszającym się w wózkach. 

tatry-1034777_960_720

Dolina Kościeliska to jedna z najpopularniejszych tatrzańskich dolin, w której z całą pewnością wypada być chociaż raz. Dlaczego? Z Doliny Kościeliskiej można udać się dalej, do Smreczyńkiego Stawu, a także odwiedzić jedną z udostępnionych turystom jaskiń. Dla maluchów będzie to emocjonujące przeżycie!

Dolina Rybiego Potoku – choć nazwa tej doliny jest nieco mniej znana, chyba każdy słyszał o znajdującej się w Dolinie Rybiego Potoku, najbardziej rozpoznawalnej atrakcji polskich Tatr – Morskim Oku. Asfaltową trasę do tego kultowego miejsca można pokonać pieszo lub konną dorożką, niestety ta dość długa droga nie jest tak malownicza jak widoki w dolinach Chochołowskiej czy Kościeliskiej.

tatry-2823257_960_720

Dolina Chochołowska to największa dolina po polskiej stronie Tatr. Jej długość wynosi 10 km, a więc jest doskonałym miejscem na długie, rodzinne spacery. Szczególną atrakcją Doliny Chochołowskiej jest kilkanaście starych bacówek, które kiedyś były wykorzystywane przez juhasów.

Dolina Strążyska z Polaną Strążyską to miejsce idealne do podziwiania pięknej i majestatycznej panoramy Tatr. Ma jeszcze jedną ważną zaletę, która czyni ją atrakcyjnym celem wyprawy z maluchami – wodospad Siklawica.

Tatrzańskie doliny, mimo swojego niesłychanego uroku, w sezonie letnim są dość tłoczne. Jeśli szukacie nieco bardziej zacisznego miejsca, wybierzcie się do Dolina Małej Łąki, która zapewnia doskonałe warunki do odpoczynku i kontemplowania zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Zostaw odpowiedź