Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Ich tradycja sięga korzeniami czasów średniowiecznych. Organizowano je już w XIII w. na dzisiejszych ziemiach niemieckich, gdzie pozwalały zaopatrzyć się w niezbędne artykuły na święta i nie tylko. Dziś najsłynniejsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do zakupów, ale wspaniała atrakcja turystyczna.

christmas-566748_960_720

Choć grudzień to czas, w którym rzadziej myślimy o weekendowych wypadach, a nasze myśli krążą wokół przygotowań do Bożego Narodzenia, w przypadku jednego ze słynnych świątecznych jarmarków warto zrobić wyjątek. Odwiedzając jarmark bożonarodzeniowy można połączyć przyjemne z pożytecznym, a do tego zakosztować niezwykłej atmosfery i przypomnieć sobie dawne tradycje i zwyczaje.

star-1099846_960_720

christmas-market-579083_960_720

Najbardziej znane i uroczyste jarmarki odbywają się w Dreźnie, Berlinie, Pradze, Brukseli, Londynie. Do Pragi można wybrać się w ramach zorganizowanego wyjazdu z biurem podróży, a jeśli zależy wam na czasie i mniejszej ilości kilometrów do pokonania, warto odwiedzić Bratysławę, w której odbywa się największa tego typu impreza na Słowacji.

christmas-market-550323_960_720

Zostaw odpowiedź