Najlepsze produkty higieny jamy ustnej – naturalne!

Biały uśmiech to synonim zdrowych zębów. Nie wszyscy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mlecznobiałych zębów, ale nie oznacza to, że nasze uzębienie ma jakieś wady: kolor szkliwa uwarunkowany jest genetycznie i nie mamy nań wpływu.

Ząb

Można sztucznie wybielać zęby i niektórzy z nas uciekają się do takich metod – robią to domowymi sposobami albo oddają się w ręce stomatologa. W całej tej pogoni za celebryckim uśmiechem najważniejsze jest jednak zdrowie naszych zębów – czy nie mamy ubytków, próchnicy, odsłoniętych szyjek zębowych, czy nie dopada nas demineralizacja. Pasty, proszki, płyny do płukania stoją na naszych łazienkowych półkach równym rządkiem, a my wciąż mamy wrażenie, że ich działanie nie jest wystarczające?

Warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

Wskazówki wybielanie zębów

  • Tradycyjne pasty do zębów mają zbliżony skład. Te kupowane w supermarketach i nieoznaczone jako pasty specjalnego przeznaczenia (np. przeciw parodontozie czy dla zębów wrażliwych) różnią się właściwie jedynie opakowaniami i cenami. Także zawartość fluoru jest w nich taka sama. Jeśli potrzebujesz pasty bez fluoru – to nieprawda, że każdy go potrzebuje, niektórzy wręcz nie powinni wprowadzać tego składnika do organizmu – masz kłopot. Warto wtedy sięgnąć po pasty organiczne czyli wykonane wyłącznie z surowców naturalnych: bez fluoru, bez parabenów, bez SLS, bez sztucznych barwników.
  • Płyny do płukania na bazie alkoholu mogą podrażniać dziąsła i śluzówkę jamy ustnej. Jeśli mamy kłopot ze znalezieniem odpowiedniego płynu na sklepowych półkach, warto zajrzeć do Lawendowej Szafy – sklepu, w którym znaleźć można płyny ziołowe, z enzymami roślinnymi. Mają one wysoką zdolność remineralizacji szkliwa, wybielania go oraz rozbijania płytki nazębnej. No i nie podrażniają błon śluzowych.
  • Szczoteczki do zębów dobierać należy bardzo uważnie: to nieprawda, że zębom służy silne szorowanie. Wrażliwe i nadwrażliwe zęby z tendencją do odsłaniania się szyjek zębowych lepiej znoszą szczotkowanie delikatnym silikonowym włosiem. Ale prawdziwe novum wśród szczoteczek to te, których włosie zawiera jony srebra, które mają właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Równie godnymi polecenia są szczoteczki wybielające. Ich gumowe włosie ściera płytkę nazębną niczym gumka myszka rysunek zrobiony ołówkiem na kartce. Warto wspomnieć, że szczoteczki tzw. wybielające znajdziemy wśród szczoteczek manualnych oraz elektrycznych sonicznych (tryb wybielający). Przed zakupem takiej szczoteczki warto zapoznać się z testem szczoteczek sonicznych wiodących producentów i wybrać taką, która posiada odpowiadające nam funkcje oraz odpowiedni typ wymiennych nakładek. Sprawdź: https://portal.abczdrowie.pl/test-szczoteczek-sonicznych-i-nie-tylko
  • Zapomnianym specyfikiem do mycia zębów, choć równie dobrym jak pasta, jest proszek. Proszki mają doskonałe właściwości ścierne oraz doskonale wybielają nie uszkadzając przy tym szkliwa. Niektóre usuwają nawet przebarwienia po nikotynie. Ziołowe proszki do mycia zębów na długo zapewniają świeży oddech, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Uroda zawsze bierze się ze zdrowia

Warto brać sobie do serca wszystkie porady dotyczące pielęgnacji zębów, jakich udziela nam dentysta i pamiętać, że w naszym konkretnym przypadku ogólnodostępne pasty, płyny do płukania czy szczoteczki mogą się po prostu nie sprawdzać. Obok powyższych wskazówek wato też wziąć sobie do serca tę jedną i najważniejszą: im mniej chemii w kosmetykach pielęgnacyjnych, tym lepiej oraz im lepsza szczoteczka i metoda szczotkowania, tym lepiej.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jej nadmiar może zaburzać naszą gospodarkę hormonalną albo powodować reakcje alergiczne. W sieci jest wiele sklepów internetowych oferują wyłącznie produkty naturalne, powstające z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz z myślą o naszym zdrowiu. Nasze ciała zasługują na to, co najlepsze – uroda i zdrowie zawsze są ze sobą powiązane.

Zostaw odpowiedź