Na co zwracać uwagę, kupując kosmetyki w drogeriach?

Z jednej strony duży wybór kosmetyków to ogromna zaleta drogerii, z drugiej znalezienie szukanie odpowiedniego produktu może zająć mnóstwo czasu. Jak wybierać kosmetyki, które będą najlepsze dla naszej skóry?

cosmetics-1991530_1280Kupować kosmetyki jednej marki, czy eksperymentować? Kupić jeden produkt, czy całą serię? Te pytania zadaje sobie mnóstwo kobiet, robiąc zakupy w drogerii kosmetycznej. Ustawione na półkach rzędy kremów, toników, mleczek, balsamów i dziesiątek innych środków do pielęgnacji kuszą nie tylko pięknymi opakowaniami, ale przede wszystkim obietnicą doskonałych efektów. Jeśli nie jesteśmy zdecydowane na konkretny produkt, wybór może być rzeczywiście trudny, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które mogą go ułatwić.

Tubka chroni zawartość
Po pierwsze, opakowanie. Jeśli mamy do wyboru zakup kosmetyku w tubce lub w słoiczku, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie to pierwsze. Wkładanie palców do słoiczka z kremem mija się z celem, ponieważ już po kilku użyciach staje się on siedliskiem bakterii i traci swoje właściwości. To szczególny problem w przypadku kremów do skóry tłustej i trądzikowej. Bakterie z rąk trafiają do kremu, gdzie mają odpowiednie warunki do rozwoju, a następnie są przenoszone na skórę i stają się przyczyną powstania kolejnych zmian na skórze. Pośrednim rozwiązaniem może być krem w słoiczku z dozownikiem, który nie tylko chroni zawartość kosmetyku, ale także zapewnia oszczędną aplikację.

Lepsze serie
Robiąc zakupy kosmetyczne, lepiej wybierać produkty z tej samej serii, a nie pojedyncze. Dotyczy to zarówno kremów, toników, mleczek, jak i kosmetyków do włosów. Zasada jest prosta – produkty z tej samej serii uzupełniają swoje działanie, dostarczając skórze maksimum witamin i substancji odżywczych. Na mieszanie kosmetyków powinny uważać szczególnie osoby z cerą wrażliwą i trądzikową, która jest znacznie bardziej wymagająca i potrzebuje wielokierunkowej pielęgnacji.

chemist-2415294_960_720

Na efekty trzeba poczekać
Choć dla wielu może to być oczywiste, często zapominamy, że na właściwe efekty działania kosmetyków trzeba zaczekać co najmniej kilka tygodni, a nawet miesięcy. Nawet jeśli producent obiecuje, że tzw. pierwsze efekty będą widoczne od razu, warto zachować cierpliwość, gdy skóra nie staje się natychmiast gładka i zdrowa. Zbyt częste zmienianie kosmetyku może bardziej zaszkodzić niż pomóc i nie pozwoli rzeczywiście poznać jego możliwości.

Zostaw odpowiedź