Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

… I wbrew pozorom nie będzie to recenzja filmu ani znakomitej swoją drogą powieści, a raczej moje subiektywne odczucia odnośnie pewnego dziwnego zjawiska, które dopiero od niedawna obserwuję w polskim Internecie. Otóż nadal istnieją mizogini, faceci z jakimiś bliżej dla nie niesprecyzowanymi kompleksami, a także po prostu – zwykli, że tak się wyrażę, popaprańcy. Ich cechą wspólną jest w moich oczach stosunek do kobiet.

Aby było jasne – tak, wiem że tacy panowie (?) istnieli i w mrocznych wiekach przed nastaniem sieci. Że wtedy po prostu ich teorie trudno było szerzej rozpropagować, bo były opowiadane tylko w knajpie przy piwie. Że ja sama znam to zjawisko głównie z Internetu, bo w towarzystwie pewnych indywiduów po prostu się z założenia nie obracam. I wreszcie – wiem, że są też, dla odmiany, kobiety aż kipiące z nienawiści do mężczyzn w każdej formie i postaci. Jednak mimo to szokują mnie wpisy, jakie niedawno miałam okazję widzieć na rozmaitych forach.

24f2f9716f234e12724d632ad1511073

Źródło: www.tubapulaw.pl

Nawiasem mówiąc króluje to niepodzielnie forum Onetu, które zresztą samo w sobie zasługuje na osobny wpis, a nawet esej. Wylewająca się stamtąd fala tzw. hejtu przyprawia o zawrót głowy. Oto tylko wybrane przykłady:

– kobieta ma siedzieć w domu i się nie wychylać. Kobieta w wieku 24 lat jest już za stara, by ją nauczyć jak ma się zachowywać w domu i związku, a poza tym szanse na spłodzenie dużej ilości potomstwa z panią magister ją już niewielkie (?)

– sam pomysł, by kobieta pracowała zawodowo poza domem, jest chory i niedorzeczny

– na plaże wyległy kobiety brzydkie, stare, grube, nieogolone, bez makijażu (sic!). Ja nie chcę ich oglądać, bo to razi moje poczucie estetyki

– kobieta z natury jest głupsza, bo rozum nie jest jej do niczego potrzebny, nigdy nie dorówna mężczyźnie

I tak dalej. Przykłady można by mnożyć. Zastanawia mnie czasem, co kieruje tymi mężczyznami – czy naprawdę aż tak gardzą płcią przeciwną? Może to chęć dominacji w domu i w związku, typowa zwłaszcza dla osobników słabych, niezbyt dobrze radzących sobie w życiu, z rozmaitymi kompleksami. Może to zwykłe trolle, które się nudzą – może nawet gimnazjaliści na wakacjach? Ciekawym trafem większość z tych komentarzy publikowana jest za dnia, gdy normalni mężczyźni zwykle zajęci są pracą.

6039354-bogdan-arnold

Jest coś jeszcze. Raz w odpowiedzi na taki wpis ktoś zapytał delikwenta, czy to samo powtórzyłby swojej siostrze. Ten od razu się oburzył – nie – powiedział. -To wszystko nie dotyczy wyłącznie naszych matek, sióstr i córek. Obłuda to mało powiedziane.

I tym ciekawym akcentem ja też zakończę mój wywód.

Zostaw odpowiedź