Medycyna estetyczna w domu?

Chodzi za mną od pewnego czasu taki temat  – domowa kosmetyka czy ogólniej – medycyna estetyczna. Choć bycie kosmetyczką nie było nigdy moim marzeniem, to coraz częściej „łapię się” na tym, że fajnie byłoby móc zrobić sobie to i owo – masaż, profesjonalną, a nie typowo sklepową maseczkę, prawdziwe oczyszczanie twarzy, lifting, czy – to już chyba najbardziej ze wszystkiego – makijaż permanentny. I coraz częściej też, nie powiem, zaczyna mi się wydawać, że to także dobry sposób na zarobek. Na rozmaitych forach widzę, że wiele kobiet oferuje takie usługi – najczęściej jeszcze na dodatek z dojazdem do domu klientki, co w sytuacji, gdy ma się na przykład dzieci, ma dużo sensu.

Co można, a czego nie?

Dowiadywałam się o tym ostatnimi czasy sporo, i przede wszystkim muszę powiedzieć, że trzeba rozgraniczyć między zabiegami z pogranicza medycyny a kosmetologii a typowo medycznymi. I tak na przykład istnieją już kursy medycyny estetycznej, na których nauczysz się nie tylko malowania paznokci czy makijażu i masażu, ale i wykonywania profesjonalnego pilingu kawitacyjnego, liftingu (ale nie chirurgicznego), czy wreszcie – wynalazek paru ostatnich lat – sztuki makijażu permanentnego, czyli czegoś w rodzaju utrzymującego się na twarzy przez kilka lat tatuażu. Jednak bez wykształcenia medycznego nic Ci nie dadzą (czyli, nie dadzą Ci żadnych uprawnień) takie same kursy na usuwanie brodawek i wykwitów, oraz na same zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi.

z8255764Q

Źródło: zdrowie.gazeta.pl

Ile to kosztuje?

Ceny są różne, jednak z tego co widziałam, za pojedynczy kurs trzeba byłoby zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W przypadku kursów łączonych, ogólnych, całkowity koszt nauczenia się paru rzeczy może być znacznie niższy. Należy też rozejrzeć się za promocjami.

Dla kogo?

Na kurs „od podstaw” może udać się praktycznie osoba (czasem wymagane jest jednak średnie wykształcenie). Generalnie nie ma jakichś niezwykłych wymagań, bowiem większości rzeczy i tak musimy się po prostu tam nauczyć od początku. Dla osób bardziej zaawansowanych szkoły tego typu proponują już raczej studia podyplomowe.

Zainteresowane? 😉

medycyna-estetyczna-315x232

Źródło: beautyinspirations.pl

 

2 komentarzy

Zostaw odpowiedź