Makijaż profesjonalny – porady

Jak zrobić ładny, elegancki, profesjonalny makijaż? Pyta mnie o to wiele kobiet, bowiem podobno ja taki często noszę. Na ten temat napisano wiele poradników, więc w tym wpisie chcę się skupić głównie na obrazach, które po prostu – mam taką nadzieję – pokażą Wam to na kilku prostych przykładach.

Zaczynamy!

  • Nieskazitelna cera. To o niej powinnyśmy pomyśleć w pierwszej kolejności – niezależnie od tego, czy mamy cerę tłustą, suchą czy ze zmarszczkami. Przyda się jeden dobry podkład matujący, taki z wyżej półki – na przykład marki Rimmel. Jeśli ma być dyskretnie – do tego żadnego sypkiego pudru czy różu.

 

http://www.hebe.pl/marki/rimmel

http://www.hebe.pl/marki/rimmel

 

 

matowy-makijaz

Źródło: www.siewie.pl

  • Dobrze pomalowane oczy. Czy używasz dużo cieni, czy nie – to prawie bez znaczenia. Pamiętaj jednak, że jest jedna niezmienna zasada: jasne cienie we wnętrzu powieki i na jej środku, ciemniejsze – ku zewnętrznym kącikom. Każda inna kombinacja wygląda krótko mówiąc źle.

af020566

Źródło: cekin.pl

  • Oko to nie jarmark i nie choinka. Nie przesadzaj z jaskrawymi kolorami i sztucznymi rzęsami dwa razy dluższymi od naturalnych. Przykład widzimy poniżej…

Efekt-koncowy-makijaz-960x600

Źródło: www.trustedcosmetics.pl

  • Ładnie pomalowane usta. Nie warto kombinować z pomadkami białymi, złotymi, srebrnymi, nieniebieskimi czy nawet fioletowymi. Na poważnie – radzę zawsze zainwestować w klasykę. Jasne, ale nie jaskrawe róże, koralowe czerwienie, odcienie liściaste. Jaskrawo wymalowane usta wyglądają tandetnie – to samo dotyczy też zresztą konturówek, które najczęściej są nam zupełnie… niepotrzebne.

shutterstock-273096356-31e470c6d,641,0,0,0

Źródło: jejswiat.pl

  • Wyreguluj brwi, ale nie wyskubuj ich. Tylko tyle i aż tyle. Aha, i nie maluj ich na siłę czarną kredką.
  • Nie używaj różu, a jeśli już wydaje ci się, że musisz, to daj na tylko odrobinę na kości policzkowe. Róż tak naprawdę nie wyszczupla, wygląda tandetnie. Jeśli uważasz, że masz za szeroka twarz, zainwestuj lepiej w dietę.

w-kolorach-ci-do-twarzy--ca5ece4,465,310,1,0

Źródło: jejswiat.pl

Zostaw odpowiedź