Makijaż oczu na co dzień i od święta

Jak ładnie pomalować sobie oczy? Oj, sądząc po tym, co widzę na co dzień na polskich ulicach, myślę, że wiele pań powinno udać się na jakiś kurs makijażu oczu. O ile bowiem z pomalowaniem ust nie ma takiego problemu, a i coraz więcej Polak umie dobrze dobrać kolor podkładu, to oczy niektórych nadal wyglądają… dziwnie.

images

Na przykład przypominają wielkie, włochate chrząszcze – przepraszam za to porównanie, ale nasuwa się mi ono samo. Podobnie z jest z dość krzykliwą czasami kolorystyką oczu. A zatem – jak się ustrzec przed takimi i innymi wpadkami?

1. Nie używaj kosmetyków bardzo tanich, podejrzanych ani przeterminowanych. To w sumie oczywiste, ale nie każdy o tym wie. Bazarowe podróbki tuszy do rzęs potwornie zlepiają rzęsy, a stare cienie lubią się rozmazywać. Makijaż oczu to sprawa tak delikatna, że nie warto na nim oszczędzać. Już chyba lepiej kupić tańszą pomadkę czy róż.

Podstawa to dobre cienie. Źródło: www.hebe.pl

 

2. Nie nakładaj nigdy cienia na całą powiekę. Z doświadczenia wiem, że dotyczy to zarówno cieni transparentnych, jasnych, jak i ciemnych. Takie oko nie wygląda nigdy naturalnie ani ładnie. Makijaż oczu musi być też delikatny, więc nie przesadzaj z błękitami, zieleniami i żółciami. Unikaj różu i fioletu oraz czerwieni.

3. Starannie maluj rzęsy. Nie nakładaj więcej niż dwóch warstw tuszu. Jeśli zlepią się, rozdziel je szczoteczką. Nie maluj dolnych rzęs i nie maluj rzęs na kolory inne niż klasyczna czerń czy brąz.

Szczoteczka do rozdzielania posklejanych rzęs. Źródło: Long Lashes

 

4. Starannie używaj eye-linera. Musisz albo poświęcić nieco czasu na porządne wykonywanie kresek, albo też zainwestować w wygodny makijaż permanentny. Nie rób za grubych ani przesadnie wydłużonych kresek, nie maluj też w ten sposób kreski na powiece dolnej, jeśli masz niewielkie lub głęboko osadzone oczy.

Zostaw odpowiedź