Make-up w czasie mrozu – 5 zasad robienia makijażu zimą

Czy zimowy makijaż rządzi się swoimi prawami? Zdecydowanie tak, i nie chodzi wyłącznie o dobór palety cieni do oczu, czy koloru szminki, ale przede wszystkim właściwe zabezpieczenie skóry i uniknięcie makijażowych wpadek, które może serwować nam pogoda.

Skóra zimą potrzebuje szczególnej pielęgnacji i właśnie to jest kluczem do zrobienia udanego makijażu, który przetrwa trudne warunki pogodowe. Odpowiednie nawilżenie i nawodnienie skóry sprawi, że makijaż będzie lepiej wyglądał i dłużej utrzymywał, dlatego o tej porze roku nie można sobie pozwalać na zaniedbania w kwestii pielęgnacji. Drugą ważną sprawą jest wybór właściwych kosmetyków do robienia makijażu.

cosmetics-1991530_960_720

1. Podkład na zimę powinien zawierać mniej wody, a więcej pigmentów zapewniających krycie (np. zaczerwienionego nosa). Najlepiej wybierać kosmetyki w formie musu lub gęstego kremu, zbyt lekkie i wodniste podkłady mogą spłynąć pod wpływem zmian temperatur.

2. Puder sypki lepiej zamienić na kompakt. W przeciwnym razie narazimy skórę na przesuszenie i efekt popękania.

3. Szminka z woskami zamiast błyszczyka nie tylko nada kolor, ale zabezpieczy delikatną skórę ust.

lipstick-1137534_960_720

4. Do oczu należy używać wyłącznie kosmetyków wodoodpornych. W przypadku śnieżycy zwykłe tusze, kredki i cienie nie uchronią nas przed ciemnymi obwódkami pod oczami.

5. Krem na zimę, np. z lipidami warto stosować zawsze pod makijaż, bez obaw o zbytnie świecenie. Zimą skóra wytwarza mniej sebum, dlatego bardziej niż na świecenie jest narażona na równie nieestetyczne przesuszenie i odwodnienie.

Zostaw odpowiedź