Ladies’ Jazz Festival – jedyny w Europie festiwal kobiet jazzu

Już niedługo, po raz jedenasty odbędzie się zupełnie wyjątkowe jazzowe święto. Ladies’ Jazz Festival to hołd wobec wybitnych artystek tworzących niesamowitą muzykę – jazz, smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska i dobry pop wywodzący się z muzyki jazzowej.

fot. ladiesjazz.pl

fot. ladiesjazz.pl

Jeśli kochacie dobrą, wysmakowaną muzykę z pogranicza jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich, w dniach 20-27 sierpnia powinniście znaleźć się w Gdyni. Właśnie tam odbędzie się Ladies’ Jazz Festival, w całości poświęcony świetnym artystkom, takim jak Dianne Reeves czy największa polska gwiazda Urszula Dudziak. W gorące sierpniowe wieczory, na jedynej tego typu imprezie w Europie, będzie można wysłuchać 12 wyjątkowych koncertów w wykonaniu niezwykłych kobiet.

Tegoroczny festiwal kobiet jazzu odbędzie się po raz jedenasty. Impreza z roku na rok nabiera rozmachu, choć trzeba przyznać, że także w poprzednich latach organizatorzy dbali o jej wysoki poziom. Warto dodać, że ta edycja pokryje się z setną rocznicą urodzin Elli Fitzgerlad. Fani i fanki tej wielkiej wokalistki będą mogli uczcić jej pamięć, biorąc udział w specjalnym koncercie 27 sierpnia. W Pozostałych dniach w Teatrze Muzycznym w Gdyni i Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wystąpią m.in.: porównywana z Norah Jones Kandace Springs, Bebel Gilberto, Wendy Lands, Krystyna Durys.

fot. ladiesjazz.pl

fot. ladiesjazz.pl

W dniach 22-25 sierpnia w muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim odbędą się także bezpłatne koncerty finalistek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2017: Agi Czyż, Magdaleny Howorska, Moniki Malczak, Judyty Pisarczyk, Kingi Pruś, Alicji Serowik, T/Aboret i Agaty Zamirska.

Zostaw odpowiedź