Kosmetyki, które mają sprawiać przyjemność

Nie każda kobieta lubuje się w butach, drogiej biżuterii czy tonach coraz to nowych ciuchów – jestem chyba najlepszym tego przykładem. Jednak myślę, że prawie każdy człowiek (bo dotyczy to także panów) lubi czasem mieć odrobinę luksusu. A w każdym razie – bardzo tego potrzebuje, nawet jeśli nie w pełni zdaje sobie z tego sprawę.

bath-20480_640

Źródło: www.mobilemed.pl/ciepla-kapiel-chlodne-wieczory/

Przede wszystkim już w starożytności dbanie o siebie i ogólna higiena były utożsamiane z wypoczynkiem ogólnym w tym jak najbardziej duchowym. Nic dziwnego – na przykład ciepła, spokojna nieśpieszna kąpiel faktycznie poprawia humor i uspokaja. Ale relaks to także maseczki, wklepywanie kremu w twarz, a nawet ćwiczenia fizyczne, o ile naprawdę je lubimy.

Dlatego nie warto wybierać kremu czy płynu do kąpieli jedynie pod kątem właściwości, ceny, działania czy innych obietnic ich producentów. Myślmy kompleksowo – zwracajmy uwagę na całokształt: zapach, konsystencję barwę, wszystko to, co sprawia nam drobne przyjemności, bądź też ich nie sprawia.

Oto mój przepis na idealną kąpiel. Podaję go tu jedynie jako przykład, gdyż wiadomo że jesteśmy różni nie sposób każdemu dogodzić. Ja lubię mieć przede wszystkim wannę – nie prysznic, a dużą, pełnoprawną wannę. Tylko w niej mogę się naprawdę odprężyć. Do tego muszę mieć oczywiście wiele spokoju – co najmniej godzinę na relaksującą kąpiel. Oczywiście nie kąpię się tak codziennie, ale uważam że takie 2 – 3 sesje w tygodniu naprawdę nam się należą.

4_13bigŹródło: Wikipedia.pl

Łazienka musi być dobrze ogrzana, a woda ciepła. Nie każdy lubi oczywiście gorącą, ale moim zdaniem o zimnej nie ma po prostu mowy. Żyjemy w XXI wieku, a dom to nie koszary :) Jeśli będę chciała żyć zdrowiej, będę jeść więcej warzyw o owoców, co zresztą robię już od lat.

Podstawą ablucji jest dla mnie płyn do kąpieli oraz sól rozpuszczalna w wodzie – oczywiście taka specjalna, barwiona. Płyn jest jednak obowiązkowy. Najbardziej lubię te uniwersalne, przeznaczone dla wszystkich i do mycia zarówno twarzy i ciała jak i włosów, choć może idealnego szamponu nigdy nie zastąpią. Płyn ma mieć jedną ważną cechę – musi ślicznie i ciekawie pachnieć.

imagesA skoro już mowa o miłych zapachach – bardzo ważnym elementem moje osobistej kąpieli są kadzidełka. Kupuję ich dużo, w różnych rodzajach, i zawsze zapalam w łaziance. To naprawdę działa – całość nabiera cech starodawnego rytuału., a to przecież chodzi :

Zostaw odpowiedź