Jak złagodzić ból miesiączkowy – domowe i naturalne sposoby

Dla ogromnej liczby kobiet menstruacja to rzeczywiście „trudne dni”. Bolesne miesiączki osłabiają samopoczucie, powodują dyskomfort i utrudniają funkcjonowanie, a w skrajnych przypadkach uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Jak złagodzić ból miesiączkowy skutecznie, za pomocą łatwo dostępnych i naturalnych sposobów?

spacer z psem to dobry sposób na ból miesiączkowyBól to jeden z najczęstszych, a jednocześnie najbardziej przykrych objawów menstruacji. Bóle miesiączkowe wywołują skurcze mięśni gładkich macicy i są fizjologicznym zjawiskiem w pierwszych dniach krwawienia miesiączkowego. W najłagodniejszej postaci są one odczuwane jako dyskomfort, jednak często to uczucie przechodzi w wyraźny ból, promieniujący do dolnej części pleców. Kobiety różnie go odczuwają, ponieważ jego natężenie zależy od wielu czynników. Jeśli jednak ból miesiączkowy uniemożliwia kobiecie codzienne funkcjonowanie, należy poszukać sposobu na to jak złagodzić ból miesiączkowy.

Ból miesiączkowy – jak zwalczyć domowymi sposobami

Jeżeli ból miesiączkowy jest słaby lub umiarkowany, walkę z bolesnym miesiączkowaniem warto rozpocząć od metod domowych, takich jak:

  • przykładanie ciepłego termoforu do brzucha,
  • przyklejanie rozgrzewających plastrów,
  • ciepłe, ale niezbyt długie kąpiele,
  • łagodna aktywność fizyczna, np. spacery.

Bolesne miesiączki – jak złagodzić ból w naturalny sposób

bathroom-3209837_960_720Domowe metody warto połączyć z naturalnym sposobami, których skuteczność jest potwierdzona nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale także kolejnymi badaniami naukowymi. Ból miesiączkowy w naturalny sposób można złagodzić za pomocą ziół: rumianku, niepokalanki, krwawnika, przywrotnika, kaliny lub gotowych ziołowych mieszanek, które warto pić już na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Pomocne są także masaże z zastosowaniem uspokajających olejków do aromaterapii. Niemałe znaczenie w obniżeniu bólu miesiączkowego ma także dieta, która powinna był bogata w: witaminę D, B6, wapń, kwasy omega-3.

Więcej o tym jak złagodzić ból miesiączkowy tutaj: https://kobietamag.pl/jak-zlagodzic-bol-miesiaczkowy-porady-dla-kobiet-i-nastolatek

Zostaw odpowiedź