Jak wybrać intensywnie nawilżający krem na lato?

Niezależnie od rodzaj skóry krem nawilżający to podstawowy produkt w pielęgnacji skóry. W końcu nawet cera tłusta potrzebuje nawilżenia. Oczywiście nie do każdego rodzaju skóry stosuje się te same kosmetyki nawilżające. Sytuacja nieco komplikuje się latem, gdy skóra potrzebuje specyficznego traktowania. Jak krem nawilżający będzie najlepszy na lato?

Co się dzieje ze skórą latem?

cream-1327847_960_720Skóra latem nie ma łatwo. Choć istnieje grono zwolenniczek porcelanowej, jasnej cery zdecydowana większość pań w naszym społeczeństwie woli wystawiać twarz do słońca w oczekiwaniu na złocistą opaleniznę. Jednak za wyczekiwany przez wszystkich brązowy odcień skóry trzeba zapłacić. Przesuszenie, utrata elastyczności i bardziej widoczne zmarszczki to tylko niektóre problemy, z jakimi przyjdzie mierzyć się naszej cerze.

Warto pamiętać też o tym, że działanie słońca na skórę powoduje intensywniejsze wydzielanie przez nią sebum. W reakcji obronnej na nadmierną utratę nawilżenia, skóra zaczyna powlekać się tłustą warstwą, czyli „świecić”. To, w połączeniu ze zbyt ciężkim kosmetykami (pielęgnacyjnymi i do makijażu), może doprowadzić do zapchania porów i problemów takich jak zaskórniki i pryszcze.

Jak prawidłowo nawilżać skórę podczas upałów – lekki i mocno nawilżający krem

pretty-2111499_960_720Aby nie dopuścić do najgorszego, w czasie lata warto zmienić swoje kosmetyczne nawyki i wypróbować lekkich kremów nawilżających o konsystencji żelu. Lekki skład nie oznacza braku działania, mocno nawilżający krem także może mieć formułę żelu. Warto jednak sprawdzać, co kryje się w jego wnętrzu. Szczególnie istotna będzie zawartość kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze i zapobiega jej utarcie, a także witamin, które łatwo tracimy podczas upałów. W kremach nawilżających na lato często znajdują się także filtry, chroniące skórę przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV.

Dokładne oczyszczanie i przerzucenie się na lżejszy, intensywnie nawilżający krem są kluczem do zachowania pięknej i zdrowej skóry latem. Mówiąc o nawilżaniu nie zapominajmy jednak o dostarczaniu wody skórze od środka, czyli piciu wody, najlepiej średnio lub niskozmineralizowanej.

Zostaw odpowiedź