education franchise – dziwny sposób nauki czy nowatorstwo?

Co to właściwie jest education franchise? Może to brzmieć dla nas dość egzotycznie, ale moim skromnym zdaniem może to być (może, bowiem jestem ostrożna, dopóki sama czegoś nie spróbuję) ciekawy sposób na tzw. własny biznes, prowadzony w wygodny sposób, czasem w dodatku we własnym domu i w dość dowolnie wybranych godzinach. Brzmi nieźle, prawda?Przyjęło się u nas, że ogólnie franchising jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie udanego biznesu. To jednak tak naprawdę… inne, nowoczesne, nieco bardziej przemyślane korepetycje. Ale takie ściśle ukierunkowane na pomoc dzieciom i osobom młodym, choć zdarzają sie i kursy adresowane do innych, luźnie dobranych grupo wiekowych. Jednak jeśli ogólnie lubisz pracę z dziećmi, wiedz, że te z zajęć przeznaczonych dla najmłodszych z nich często łączą w sobie i rozrywkę, i opiekę, i samą edukację, zaś te ukierunkowane na starszych dzieci koncentrują się na „czystych” korepetycjach i sprawdzaniu dotychczas osiągniętych wyników w nauce.

ebc676b30420561d02062229cef68bca

Źródło: www.speak-up.com

 Gdzie najbardziej lubisz pracować, w domu czy w biurze? Wiele modeli pracy w trybie education franchise pozwalają, a nawet zalecają pracę z domu. Możesz też prowadzić nauczanie  w tzw. otwartych biurach publicznych (coworking). Ale istnieje również ośrodki nauczania, które oferują specjalne lokale do prowadzenia korepetycji. W tym drugim wypadku musisz prawdzie dojeżdżać do miejsca pracy, ale za to nie ponosisz osobiście kosztów przygotowania własnego mieszkania (osoby pokój, meble, prąd, internet, itp).

 Jak się za to w ogóle zabrać? Przede wszystkim musisz mieć albo stosowne uprawnienia (szkoły, kursy językowe itp.), albo przynajmniej duże, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. W większości przypadków bez jakiegoś dyplomu się jednak nie obejdzie. Tak naprawdę znalezienie odpowiednich opiekunów to największe wyzwanie dla franczyzobiorców edukacyjnych. Warto dodać, że nie każdy, nawet ze stosowanym doświadczeniem zawodowym i wykształceniem, jet brany z marszu – ważnymi czynnikami branymi pod uwagę przy zatrudnieniu jest tu oczywiście miłość do dzieci i łatwość nawiązywania kontaktów z nimi

Źródło: www.sciencecosmos.com

Zostaw odpowiedź