Dobra pizza w Krakowie

Co zjeść późnym wieczorem, po pracy, gdy chce się obejrzeć jakiś dobry film czy po prostu poczytać w spokoju książkę, lub wprost przeciwnie – gdy wiemy, że czeka nas jeszcze wieczorna praca w domu?

pizza-by-ifyouloveme-e1304779994753Oczywiście – coś, co można ławo kupić lub zamówić. Na przykład kebab, chińczyka, no i oczywiście – klasyka gatunku – pyszną, ciepłą pizzę!

Jaka ma być pizza?

Dobra pizza musi cechować się wg. mnie kilkoma żelaznymi cechami. Jeśli którejś z nich brakuje, o dobrym posiłku nie ma już mowy. Przede wszystkim ważne jest smaczne, porządne, nie gotowe ciasto – najważniejsze, by nie było z mrożonek, choć i tu są lepsze i gorsze produkty. Ważne jest dla mnie też to, by pizza miała „na tyle” składników – nic nie wkurza mnie chyba tak bardzo, jak pizza z kilkoma rachitycznymi plasterkami sera i szynki i paroma gramami pieczarek. Istotne są oczywiście przyprawy. Wreszcie – nie znoszę, gdy poi zamówieniu dostanę pizzę zimną lub poważnie zniekształconą. Porządne pizzerie po prostu tego nie robią.

Dostawa w Krakowie

Mam to szczęście w nieszczęściu, że mieszkam w dużym mieście, gdzie konkurencji nie brak. Dlatego też mogę być wybredna. Dla mnie w dostawie liczy się więc na przykład to, by można było zamawiać późno w nocy, oraz by dało się płacić kartą. Ważne jest też to, jak szeroki zakres dostawy ma dana pizzeria w większym mieście. Dla przykładu – smaczna pizza w Nowej Hucie w Krakowie może być zamawiana gdziekolwiek w obrębie miasta, bowiem porządna firma ma kilka filii w różnych dzielnicach.

Smak, smak

Lubię, gdy pizzeria ma szeroki wybór możliwości. Nie musi to być od razu pięćdziesiąt gatunków pizzy, ale z piętnaście by się przydało. Lubię też możliwość komponowania pizzy na własną rękę z wybranych przez nas składników.

pizzeria1

I w zasadzie to wszystko w Krakowie mam, ale pamiętam czasy, gdy istniały dwie, trzy pizzerie na krzyż – wybór był naprawdę mniejszy :)

 

Zostaw odpowiedź