Do zobaczenia zimą – Królewskie Ogrody Światła

W grudniu dni są wyjątkowe krótkie, dlatego jeśli szukacie urokliwego miejsca na długie spacery, wiele tras zlokalizowanych w pobliżu atrakcji przyrodniczych w naturalny sposób odpada. Zamiast tego, na popołudniowy lub wieczorny spacer warto wybrać pięknie rozświetlone o tej porze roku, zabytkowe części miasta, a zwłaszcza specjalną atrakcję w Warszawie – Królewski Ogród Światła w Wilanowie.800px-Festival_of_Light_2013_in_Wilanow_(8511474434)Największa zimowa atrakcja stolicy
Królewski Ogród Światła to świetlna instalacja zlokalizowana w ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie w sezonie jesienno-zimowym. Warszawiacy znają już dobrze to miejsce. Od kilku lat od listopada do lutego otoczenie jednego z najpiękniejszych polskich pałaców rozbłyska nowymi rzeźbami ze kolorowych światełek, którym towarzyszą dźwięki klasycznych przebojów.

Spektakle z muzyki i świateł
800px-Festival_of_Light_2013_in_Wilanow_(8510366557)Wystawa dzieli się na kilka części. Na początku dużym złotym tunelem trafia się do Zimowego Ogrodu Króla, w którym można najlepiej ujrzeć piękno architektury pałacu w otoczeniu tysięcy świateł. Następnie wkracza się do Muzycznego Ogrodu Marzeń z z nową instalacją na tarasie dolnym. To chyba największa atrakcja ogrodów świateł, Pokazy tworzone z muzyki i światła przyciągają każdego, kto w zimowych miesiącach przyjeżdża zwiedzić polską stolicę. Szczególnie godny polecenia jest widok z górnego tarasu. Pokazy można oglądać codziennie, od godziny 16 do 20.45. Osobne miejsce zajmują mappingi, które odbywają się tylko w niektóre wieczory. Pokaz złożony ze świateł wyświetlanych na fasadzie pałacu, obrazów barokowej muzyki ukazuje oczom widzów żywe sceny dworskie z czasów Jana III Sobieskiego i jego ukochanej Marysieńki, np. zabawy dworzan czy orszak konny.

Zostaw odpowiedź