Darmowy listopad w rezydencjach królewskich

Listopad to miesiąc, który rzadko rozpieszcza nas piękną pogodą, jest za to świetnym czasem na odwiedzanie ciekawych wystaw i pięknych wnętrz, jak choćby tych najbardziej okazałych, czyli rezydencji polskich królów. Przez cały listopad można je zwiedzać za darmo.

bathrooms-243009_960_720

Już po raz szósty z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wstęp do królewskich rezydencji w Warszawie i Krakowie w listopadzie będzie darmowy. Jeśli do tej pory nie zwiedzaliście pałacowych i zamkowych wnętrz, warto to zrobić właśnie tym czasie, zwłaszcza, że akcji Darmowy Listopad będą towarzyszyć różnego rodzaju wydarzenia, takie jak warsztaty dla dzieci, pokazy, spacery tematyczne.

Zamek Królewski w Warszawie
W królewskiej siedzibie w Warszawie, oprócz imponujących wnętrz, galerii cennego malarstwa i rzemiosła artystycznego, młodzi zwiedzający będą mogli wziąć udział w lekcjach muzealnych na temat codziennego i odświętnego życia dworskiego.

Muzeum Łazienki Królewskie
Darmowy Listopad w warszawskich Łazienkach Królewskich to m.in. zwiedzanie stałych i aktualnych wystaw z przewodnikiem, warsztaty, pokazy w Królewskiej Formierni, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Pałac w Wilanowie przez cały rok oferuje bardzo ciekawe spacery tematyczne, lekcje muzealne, warsztaty, np. tańca dworskiego i kaligrafii. Co najważniejsze, wiele z nich jest przeznaczone dla całych rodzin. W listopadzie do wyboru będzie 200 wydarzeń, na bieżąco dostosowywanych do potrzeb zwiedzających.

krakow-478479_960_720

Zamek Królewski na Wawelu
Krakowska rezydencja królów to prawdziwa skarbnica historii i wysokiej klasy zabytków. W listopadzie na odwiedzających Wawel czeka 100 darmowych lekcji muzealnych i warsztatów na temat historii zamku oraz życia codziennego i rozrywek jego mieszkańców.

Zostaw odpowiedź