Co zabrać na siłownię? Lista niezbędnych rzeczy

Wiosna za pasem, a to oznacza, że wielu z nas zapragnie zadbać o swoje ciało m.in. za pomocą ćwiczeń na siłowni. Trening warto zacząć od… skompletowania torby. Niezbędne akcesoria zapewnią komfort i wygodę na siłowni, a do tego zmobilizują do wytrwania w dobrym postanowieniu.

 • Torba na siłownię
  girl-in-the-gym-1391368_960_720Dlaczego nie plecak? Noszenie sportowej torby na siłownię nie jest modą, ale ma bardzo praktyczne uzasadnienie – torba jest o wiele wygodniejsza w użytkowaniu. Wszystko, co zabieramy wychodząc na siłownię będzie wykorzystywane przed, w trakcie i po treningu, a torba daje o wiele szybszy i wygodniejszy dostęp do swojej zawartości niż plecak. Jaka torba będzie najlepsza? Wielkość torby powinna być uzależniona od potrzeb, nie może być przesadnie duża, ale musi pomieścić wszystkie rzeczy. Najlepiej sprawdzają się torby w kolorach ciemnych, z nieprzemakalnego materiału ze wzmocnionym dnem. Dobrym rozwiązaniem mogą być także dodatkowe komory i kieszonki w środku. Zwracajmy także uwagę na uchwyty i paski do noszenia, które powinny być wygodne dla noszącego.
 • Strój
  To także kwestia indywidualna, jednak niezależnie od płci i gustu powinien być przewiewny, odpowiedniego rozmiaru i nie krępować ruchów.
 • Buty na zmianę
  Są bardzo ważnym elementem z co najmniej kilku powodów. Ćwiczenie w przepoconych butach, w których wchodzi się z ulicy wpływa na komfort podczas treningu. Inne kwestie to sprawy higieny osobistej, a także czystości na sali. Brud i piach na podłodze, z którą przy niektórych ćwiczeniach także dłonie, nie należy do przyjemności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Woda
  Picie wody podczas treningu nie tylko gasi pragnienie, ale także przyśpiesza przemianę materii. Na siłownię warto zabierać 1,5 litrową butelkę wody mineralnej.
 • Ręcznik
  Szybkoschnący, lekki ręcznik przyda się nie tylko po prysznicu, ale także do wycierania potu w czasie ćwiczeń.
 • Akcesoria pod prysznic
  Klapki pod prysznic na siłowni są tak samo ważne jak podczas wizyty na basenie, poza tym do torby powinniśmy spakować kosmetyki do mycia. Jeśli siłownia nie dysponuje suszarkami do włosów, warto zaopatrzyć w kompaktowy i lekki model, który przyda się także w czasie podróży lub na basenie.

Zostaw odpowiedź