BaseCamp – nowoczesny i komfortowy akademik Lipsk

Wyjazd na zagraniczne studia to wielka szansa, ale też wyzwanie. Akademik Lipsk BaseCamp udowadnia, że dla studenta przyjeżdżającego zza granicy pobyt w nowym otoczeniu może być w pełni przyjazny i komfortowy.

old-town-hall-2388597_960_720

Lipsk – miasto wymarzone dla studentów

W poprzednim wpisie o studiowaniu za granicą, była mowa o zaletach BaseCamp Poczdam. Kolejnym miastem, które przyciąga wielu, nie tylko niemieckich studentów, jest Lipsk. To piękne i niezwykle klimatyczne miejsce ma do zaoferowania nie tylko szeroką ofertę kształcenia na jednym z najlepszych uniwersytetów w Niemczech, ale także wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu. Liczne muzea, galerie, a także kultowe i alternatywne miejsca, takie jak ulica Karl-Liebknecht-Straße przypadną do gusta wszystkim miłośnikom sztuki współczesnej. Nie mniej ważną zaletą, które czynią Lipsk prawdziwie studenckim miastem jest fakt, że należy ono do najtańszych w Europie. Szacuje się, że koszty utrzymania są w nim niższe niż w wielu dużych miastach starego kontynentu.

to-read-the-book-2784895_960_720

Akademik Lipsk? Sprawdź BaseCamp

Oczywiście, koszty życia zależą w dużej mierze od tego, jakie miejsce wybierzemy na zakwaterowanie. Akademiki Lipsk podobnie jak w Poczdamie, czy innych miastach Niemiec prezentują szeroki zakres cen i standardów. Na ich tle obiektem szczególnie wyróżniającym się pod względem jakości i stosunkowo niewysokich cen jest BaseCamp akademik Lipsk. Podobnie, jak w jego odpowiedniku w Poczdamie, także tu studenci mają do dyspozycji nowoczesne, a zarazem wygodne i przytulne pokoje z prywatnymi łazienkami oraz w pełni wyposażonymi i funkcjonalnymi kuchniami. Już za 435 euro miesięcznie mieszkańcy BaseCamp mogą cieszyć się pełnią prywatności we własnym pokoju, a także superszybkim internetem, pokojami cichej nauki, pralnią, siłownią, kinem, parkingiem i rowerami do wynajęcia. Warto dodać, że ten akademik jest zlokalizowany przy jednej z dużych ulic, w pobliżu ścisłego centrum miasta i wydziałów Uniwersytetu Lipskiego. Miejsca odbywania zajęć, a także sklepy, bankomaty, przystanki i parki znajdują się rzut beretem od tego obiektu, co ma szczególne znaczenie dla osób przyjeżdżających na studia z innego państwa.

Więcej o akademik Lipsk BaseCamp tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/

Zostaw odpowiedź