Auto dla kobiety – jakie powinno być?

Czy istnieje coś takiego jako kobiece auto? Nadużyciem byłoby powiedzieć, że niektóre samochody są stworzone z myślą o płci pięknej, ale po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu porad ekspertów można wyróżnić kilka cech, które mogłyby określać idealne auto dla kobiety.

Travel Vehicle Road Trip Woman Car Girl PeopleDla młodej kobiety, której wiedza na temat motoryzacji ogranicza się jedynie do podstawowych kwestii, poznanych na kursie prawa jazda, zakup samochodu to spore wyzwanie. Oczywiście, z poradą może tu przyjść chłopak, brat, kolega z pracy, czy jakikolwiek inny znawca tematu, i z takiej pomocy warto skorzystać. Ale nawet oni mogą pominąć kilka kwestii, które są szczególnie ważne dla kobiety kierowcy. Po przejrzeniu forów, artykułów na portalach branżowych i po głębszym zastanowieniu, udało mi się znaleźć kilka cech, które będą ważnymi wskazówkami w zakupie samochodu dla kobiety.

Ford EcoBoost – ideał?

Powiem Wam od razu, że szukając tych cech idealnych dla kobiecego auta, skupiłam się na jednym samochodzie. Przekonał mnie Ford EcoBoost. Dlaczego? A dlatego, że ma wszystko, czego mnie osobiście potrzeba 😉

Nieduże rozmiary
Wszystkie rankingi pokazują, że auta o małych rozmiarach do zdecydowanych liderów wśród samochodów wybieranych przez kobiety. Małymi autami zdecydowanie łatwiej jeździć po mieście i parkować, np. na ciasnych parkingach centrów handlowych.

Niskie zużycie paliwa
Nie jest tajemnicą, że panie nie lubią odwiedzać stacji paliw, ani uwzględniać wysokich wydatków na benzynę w swoim budżecie. Technologie pozwalające maksymalnie wykorzystać każdą kroplę paliwa, takie jak Ford EcoBoost, są dla kobiet kierowców szczególną zaletą.

Bezpieczeństwo
Kolejna reguła, jeśli chodzi o auta dla kobiet to bezpieczeństwo. Panie, a zwłaszcza matki, nie tylko jeżdżą mniej brawurowo niż mężczyźni, ale także zwracają uwagę na wszelkie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo.

Woman Girl Travel Female People Vehicle Car Road

Duży bagażnik
Wbrew pozorom chodzi nie tylko o konieczność pomieszczenia w aucie dużej ilości zakupów, ale także rzeczy, takie jak wózek, rowerek lub dziecięca hulajnoga, czy torba na trening. Bagażnik w kobiecym aucie musi być tak duży, jak poziom jej codziennych życiowych aktywności.

Wygląd
Eksperci twierdzą, że dla kobiet wygląd auta ma zdecydowanie mniejsze znaczenie niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Nie ukrywajmy jednak, że my kobiety także kochamy piękne auta, szczególnie o miękkich, płynnych liniach i rzecz jasna zniewalającym kolorze.

I jak? Też uważacie, że Ford EcoBoost to dobry wybór?

Zostaw odpowiedź