Alior Bank opinie – czyli czym wyróżnia się dobry bank?

Myśl o zmianie konta bankowego pojawia się najczęściej w dwóch okolicznościach. Gdy jesteśmy kuszeni atrakcyjną ofertą kredytu, a przejście do konkurencyjnego oddziału stanowi jeden z ważniejszych warunków jej otrzymania. Druga sytuacja dotyczy nagłych, znaczących zmian w opłatach za obsługę rachunku. Nikt nie lubi być zaskakiwany w ten sposób, więc pomysł o przejściu do bardziej przewidywalnego usługodawcy, wydaje się całkiem rozsądny. Decyzja o podjęciu tak ważnego dla naszych finansów kroku, powinna być jednak starannie przemyślana. Sprawdzamy, czy jedna z najbardziej popularnych obecnie instytucji tego typu, czyli Alior Bank warta jest naszego zaufania oraz jakie opinie zbiera on od swoich użytkowników.

Na tropie banku idealnego

zdjęcie nr.1 (1)

Wybór nowego banku utrudnia fakt, że o zajęcie się naszymi finansami konkuruje sporo instytucji mających swoje oddziały w całej Polsce. Każda z nich będzie się starała przekonać nas kuszącymi ofertami, atrakcyjnymi usługami i produktami. Zanim jednak którejś z nich powierzymy swoje pieniądze, zwróćmy uwagę na kilka ważnych cech.

 1. Opłaty

Banki indywidualnie ustalają ich wysokość oraz sposoby naliczania. Te najniższe często są uzależniane od liczby wykonywanych w miesiącu operacji bądź kwot, na jakie one opiewają. Naszą uwagę powinny zwrócić te usługi i produkty, z których faktycznie zamierzamy korzystać najczęściej, a nie określane przez bank, jako najkorzystniejsze.

 1. Dostępność darmowych bankomatów

Nawet, jeśli gotówkę wypłacamy okazjonalnie, dobrze jest zainteresować się tą kwestią. Musimy bowiem wiedzieć, że banki mają prawo do naliczania prowizji od dokonywanych wypłat. Poznajmy zasady, na jakich się to odbywa oraz sprawdźmy, które sieci bankomatów są najtańsze.

 1. Kanały obsługi rachunku

Im jest ich więcej – tym dla nas wygodniej. Chodzi o to, aby móc kontrolować swoje wydatki bez względu na czas czy miejsce, w jakim się znajdziemy. Najlepiej, jeśli bank będzie oferował nam dostęp do konta zarówno przez internet, jak i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji bez ograniczeń czasowych.

 1. Rodzaj świadczonych usług

Pamiętajmy, że czasy, w których bank pozwalał jedynie na bezpieczne przechowywanie naszych oszczędności, już dawno się zdezaktualizowały. Nowoczesne instytucje oferują nam dużo więcej możliwości. Za ich pośrednictwem możemy m.in.: dokonywać szybkich zakupów na raty; zaciągać pożyczki; rozpocząć oszczędzanie czy opłacać dowolne usługi. Pamiętajmy jednak, by ocenić, czy oferowane opcje są nam potrzebne i jakie koszta są z nimi związane.

 1. Poziom bezpieczeństwa

Zanim otworzymy nowy rachunek, powinniśmy poszukać w sieci informacji na temat incydentów związanych z wyciekiem danych klientów interesującego nas usługodawcy. Im mniej takich donosów, tym większa pewność, że odpowiednio chroni on zarówno nasze środki, jak i poufne dane.

 1. Opinie użytkowników

To kolejna ważna kwestia, jaką musimy sprawdzić przed podpisaniem umowy z nowym bankiem. Weźmy pod uwagę komentarze dotyczące jakości usług czy sposobu kontaktu z klientem. Takich informacji szukajmy na forach internetowych poświęconych bankowości czy finansom. Możemy też dotrzeć do nich osobiście, rozpytując o daną instytucję wśród rodziny czy znajomych.

 1. System komunikacji z klientem

Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób bank dostarcza nam istotnych informacji np.: o zmianie opłat czy wprowadzonych nowych usługach. Czy są one przekazywane telefonicznie, za pośrednictwem wiadomości e-mail, a może pocztą tradycyjną? Im więcej dostępnych metod, tym możemy mieć większą pewność, że mamy do czynienia z uczciwą instytucją, dla której liczy się także interes klienta.

Porównywanie różnych ofert

zdjęcie nr.2

Otwarcie nowego rachunku może okazać się mało korzystne dla stanu naszych finansów. Stąd też ważne, aby przed ostateczną decyzją ustalić własne priorytety i sformułować oczekiwania względem banku. W tym celu warto zadać sobie następujące pytania:

 • jak często będziemy korzystać z naszego konta i w jakim celu – wiążą się z tym określone miesięczne opłaty, dopasujmy więc oferowane opcje do naszych potrzeb;
 • które produkty najbardziej nam się przydadzą – pamiętajmy, że często generują one dodatkowe koszta, a jako klienci mamy prawo do rezygnacji z nich;
 • jaki dodatkowe usługi oferuje bank, w ramach „powitania nowego klienta”;
 • na kim spoczywają wszelkie formalności związane z przeniesieniem konta, a często również kredytu.

Alior Bank – czy spełnia kryteria dobrego banku?

Aby ułatwić sobie wybór, osoby poszukujące nowego banku posiłkują się dostępnymi w sieci rankingami. Są to zestawienia składające się zazwyczaj z kilku lub kilkunastu pozycji. Nierzadko znajduje się w nich również Alior Bank zajmując dość wysokie miejsca. Natomiast opinie, jakie wystawiają mu internauci, jednoznacznie potwierdzają, że w pełni zasługuje on na miano najlepszego.

Co wiemy o tym banku?

zdjęcie nr.3 (1)

Na rynku istnieje on od listopada 2008 roku, może więc pochwalić się ponad 10-letnią obecnością. To wystarczająca ilość czasu, by dobitnie pokazać klientom, że to właśnie ich potrzeby są dla niego najważniejsze i wytyczają nowe drogi rozwoju. Począwszy od 2009 roku z zaskakującą systematycznością Alior Bank otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia. Większość z nich dotyczy autorskich rozwiązań oraz metod działania, które uwzględniają rzeczywiste potrzeby klientów – nie tylko nowych, ale i obecnych. Kilkukrotnie znalazł się on na liście najlepszych banków w Polsce.

TUTAJ znajdziecie jego historię w pigułce. Ze strony dowiecie się także, jakimi imponującymi wynikami może pochwalić się ta instytucja. Liczby te prezentują się następująco:

 • 120 000 klientów biznesowych
 • 2 200 000 klientów indywidualnych
 • 849 oddziałów (w tym: 216 oddziałów tradycyjnych, 414 placówek partnerskich oraz 219 nowoczesnych mini-oddziałów typu Alior Bank Express).

Warto przy tym podkreślić, że jest to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie sieci banków w Polsce.

Opinie

Wystarczy odwiedzić dowolne forum, by móc się przekonać, że Alior Bank to solidny usługodawca. Co o tym świadczy? Po pierwsze – Alior Bank bardzo dba, aby jego oferta była jak najlepiej dopasowana do tego, czego poszukują klienci. W tym celu często posługuje się własnymi autorskimi pomysłami i rozwiązaniami. Tworzy je we własnym laboratorium. Warto przy tym podkreślić, że nie boi się on sięgać po najnowsze osiągnięcia technologiczne. Po drugie – klienci chwalą tę instytucję za wysoki poziom obsługi. Zawsze czują się dobrze doinformowani. Zasady nowych usług są przy tym jasne i przejrzyste. Alior Bank zbiera też pozytywne opinie na temat sposobów nagradzania lojalności swoich klientów. Mogą oni liczyć na premie za systematyczne korzystanie z konta lub całkowite zniesienie opłat. Klienci chwalą sobie także możliwość bezpłatnego prowadzenia konta walutowego. Obsługiwane jednostki to: EUR, USD, GBP i CHF. Poza tym internauci podkreślają, że obsługa większości rachunków jest darmowa, a jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to aktywne korzystanie z nich, co…i tak zostaje nagrodzone specjalnymi bonusami.

Oferta

Wcześniej wspominaliśmy, że istotnym kryterium wyboru nowego banku, stanowi również jego oferta. Ta, którą ma dla swoich klientów Alior wydaje się bardzo przekonująca. Usługi banku kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Czekają na nich takie rozwiązania jak:

 • internetowy kantor wymiany walut (obsługa konta jest darmowa);
 • możliwość uzyskania pożyczki lub otwarcia konta bez dodatkowych formalności i całkowicie przez Internet – co wiążę się z ogromną oszczędnością czasu;
 • automatyczny serwis dostępny w systemie 24/7 – obsługiwany z poziomu telefonu, ale bez konieczności oczekiwania na połączenie z Konsultantem;
 • możliwość złożenia wniosku o: świadczenia rodzinne („500 plus” oraz „Dobry Start”), wydanie karty EKUZ czy zarejestrowanie własnej działalności.

Bezpieczeństwo

zdjęcie nr.4 (1)

Otwierając nowe konto, jego przyszły użytkownik powinien zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ten warunek Alior Bank spełnia w stu procentach, oddając w ręce klientów rozbudowany system przydatnych narzędzi, które pozwalają im lepiej chronić pieniądze, ale przede wszystkim swoje dane poufne. Są to m.in.:

 • hasła maskowane – w trakcie logowania system prosi o wpisanie wybranych znaków składających się na ustanowione hasło dostępu; za każdym razem jest to inny układ;
 • grafika bezpieczeństwa – są to odpowiednie symbole i oznaczenia, dzięki którym klient zyskuje pewność, że nie ma czasem do czynienia z fałszywą stroną;
 • Profil Zaufany.

Podsumowując – jeśli zamierzacie w najbliższym czasie założyć nowe konto bankowe, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą Aliora. Będziecie zaskoczeni, jak wiele korzyści oznacza dla Was ten właśnie wybór. Atrakcyjnie niskie opłaty za korzystanie z rachunków, nagrody za dokonywane zakupy czy innowacyjny Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, to tylko przykłady na to, jak przyjemna może być współpraca z tym właśnie bankiem. Zapraszamy!

 

Zostaw odpowiedź