Akademik BaseCamp w Poczdam – poznaj go od środka

Wyjazd na studia za granicę to dla przyszłego studenta nie lada wyzwanie. Zupełnie nowe otoczenie, nowi ludzie, a nawet nowy język. Z jednej strony wszystko to budzi podekscytowanie, z drugiej pewną dozę lęku i niepokoju. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy z nas w jakimś stopniu boi się tego, czego nie zna. Aby studia zagraniczne nie okazały się klapą, warto się do nich solidnie przygotować. Jedną z ważniejszych spraw, którą należy załatwić jeszcze przed ostateczną przeprowadzką jest zapewnienie sobie odpowiedniego miejsca zamieszkania. W dużych miastach nie brakuje lokalizacji przyjaznych studentom. Na przykład w Niemczech, nieopodal tętniącego życiem Berlina znajduje się równie ciekawa i piękna miejscowość Poczdam (Potsdam). Każdego roku przyjeżdża tu wielu studentów, a na swój dom wybierają prywatny akademik BaseCamp. Dlaczego?

Akademik – lokalizacja

Lokalizacja niemieckiego akademika BaseCamp pozwala czerpać z dwóch wyjątkowych miast – Poczdam i pobliskiego Berlina. W Poczdam można znaleźć wspaniałą, historyczną architekturę, która miesza się z młodą dawką energii przyjezdnych. Z kolei Berlin to miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – jedna z najbardziej dynamicznych i kolorowych stolic europejskich, która otwiera szereg możliwości przed młodymi ludźmi. Wybierając więc akademik w Poczdam, zyskujesz nie tylko wygodne i piękne mieszkanie, którego nie musisz dzielić z nikim obcym – otwiera się przed Tobą świat, którego być może nigdy dotąd nie znałeś. Możliwość nauki i pracy za granicą to bezcenne doświadczenie, którego nie da się kupić.

wygodne biurko

Oferta

Ale co konkretnie oferuje akademik BaseCamp w Poczdam? Prywatne akademiki BaseCamp stawiają na wysoki poziom wynajmowanych mieszkań oraz świadczonych usług. Apartamenty znajdują się wśród nowoczesnych budynków, a same pokoje zaprojektowano w oparciu o ideę stworzenia naprawdę przytulnego kąta sprzyjającego zarówno nauce, jak i wypoczynkowi. Każdy pokój posiada własną łazienkę, co rzadko spotykane jest w akademikach publicznych. Niektóre z nich zostały dodatkowo wyposażone w aneks kuchenny – to idealne lokum dla kogoś, kto lubi gotować i często to robi, w związku z czym nie chce dzielić kuchni z innymi mieszkańcami akademika. Każdy pokój posiada wygodne łóżko, odpowiednią ilość miejsca do przechowywania rzeczy i bagaży oraz ładny, nowoczesny wystrój. W sumie znajduje się tu 263 pokoi studenckich, 20 pokoi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, 11 funkcjonalnych kuchni do użytku wspólnego, przestrzeń wspólna z miejscem do nauki oraz odpoczynku, siłownia, pralnia, kino, a także możliwość wynajęcia 60 rowerów i dostęp do szybkiego Internetu.

Świetna lokalizacja to kolejna zaleta

Prywatny akademik w Poczdam znajduje się tuż obok uniwersyteckiego kampusu i większości instytutów badawczych. Ta dogodna lokalizacja sprawia, że żaden student nie spóźni się na ważne zajęcia, nawet jeśli zdarzy mu się zaspać! A w krytycznej sytuacji można wypożyczyć rower i popędzić na egzamin, bez obawy, że się na niego nie zdąży. Aby poznać ofertę i cennik akademika, warto zajrzeć TUTAJ.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź