5 mniej znanych atrakcji dla rodzin w Warszawie

W stolicy miejsc do zwiedzania z dziećmi jest mnóstwo. Oczywiście, najbardziej znane to nieśmiertelne warszawskie zoo, a od kilku lat Centrum Nauki Kopernik. W Warszawie jest jednak sporo mniej popularnych atrakcji, które dzieciakom i ich rodzicom mogą przynieść tyle samo, a nawet więcej frajdy.

muzeum_dla_dzieci_panstwowe_muzeum_etnograficzne_w_warszawie

1. Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka
Działa w ramach stołecznego Muzeum Etnograficznego. Podczas gier i warsztatów dla najmłodszych wiedza o polskiej kulturze i dziedzictwie jest podawana w formie najbardziej lubianej przez dzieci – zabawy.

2. Stadion Narodowy
Stadion to atrakcja nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zimowa oferta dla rodzin to przede wszystkim ślizgawki, a dla starszych dzieci zjazd na tyrolce.

3. Dom Zagadek
Warto do niego zajrzeć, jeśli będziecie odwiedzać znajdujący się niedaleko park fontann. W tym tajemniczym domu całe rodziny lub dzieci pod opieką animatorów mogą rozwiązywać niesamowite, pobudzające wyobraźnie łamigłówki.

najlepsza pizza w warszawie

fot. noclegowo.pl

4. Tunel aerodynamiczny FLYSPOT
Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, by poczuć się jak ptak, w tym miejscu jest do tego okazja. Już 3-letnie dzieci mogą spróbować poszybować w powietrzu, w całkowicie bezpiecznych warunkach.

5. Park Miniatur Województwa Mazowieckiego
To oryginalne miejsce będzie nie tylko atrakcją, ale także okazją do nauki i lepszego poznania ciekawej historii Warszawy, dzięki 50 odtworzonym budowlom w skali 1:25. Kącik zabaw oraz escape-room dostarczą wielu wrażeń zarówno starszym, jak i młodszym członkom rodziny.

Oczywiście, po dniu pełnym emocji przychodzi czas na solidny posiłek. Najlepsza pizza w Warszawie (tutaj) zadowoli najbardziej wybrednych małych smakoszy.

Zdjęcie główne: www.miniaturymazowieckie.com

Zostaw odpowiedź