3 najlepsze sposoby na pozbycie się przebarwień skóry

Ciemne plamy w skórze twarzy, dekolcie oraz ramionach, dłoniach, łydkach mogą powstawać z różnych przyczyn – wieku, choroby, zmian hormonalnych, stosowania preparatów fotouczulających. W zależności od charakteru przebarwień, można stosować różne sposoby na pozbycie się zmian.

cream-194116_960_720Na początek warto przypomnieć najważniejszą zasadę, żeby pozbyć się przebarwień w pewny sposób, pierwsze kroki najlepiej skierować do gabinetu dermatologa. Niektóre zmiany mogą wynikać z problemów zdrowotnych, które może ustalić jedynie lekarz. Od tego, co wywołuje przebarwienia zależy także wybór metody postępowania. Do wyboru jest kilka sposobów, od prostych, takich jak stosowanie odpowiednich kosmetyków, po profesjonalne zabiegi kosmetyczne i medyczne.

1. Kremy na przebarwienia – rozjaśniają zmiany dzięki zawartości kwasów owocowych i witaminy C oraz hamują wydzielanie melaniny za pomocą substancji, takich jak: umbeliferon, hydrochinon, arbutyna. Dodatkowo, kremy na przebarwienia, np. Iwostin Lucidin, zawierają bardzo wysokie filtry, które chronią skórę przed powstawaniem nowych przebarwień.

2. Zabiegi kosmetyczne – najpopularniejszymi sposobami na przebarwienia, stosowanymi w gabinecie kosmetycznym jest peeling kawitacyjny oraz mikrodermabrazja.

Skin Leather Woman Portrait Beauty Girl Sexy3. Zabiegi medyczne – peelingi chemiczne, laseroterapia, a nawet krioterapa, mogą być zalecone przez dermatologa w przypadku głębokich przebarwień, z którymi nie poradzą sobie żadne kosmetyki.

Niestety, wszystkie metody walki z przebarwieniami są dość kosztowane, najtańszym sposobem z całą pewnością będzie unikanie słońca i stosowanie kremów z filtrem UV, takich jak wspomniany Iwostin Lucidin z filtrem SPF 50+, także zimą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zostaw odpowiedź