3 kultowe atrakcje dla rodzin w słowackich Tatrach

Polskie Tatry obfitują w wiele pięknych i ciekawych miejsc, jednak to słowacka strona Tatr jest prawdziwą kopalnią atrakcji dla miłośników gór, w dodatku zlokalizowanych bardzo blisko polskiej granicy. Warto się tam wybrać o każdej porze roku, na dzień, weekend lub dłużej – atrakcji na pewno nie będzie brakowało. Oto 3 kultowe miejsca, które spodobają się dużym i małym.

Łomnica33-1252866097JIQT
Tatry to piękne i majestatyczne góry, które warto podziwiać nie tylko z oddali. Na drugi co do wysokości szczyt Tatr turyści wjeżdżają kolejką, jej ostatni odcinek to przejazd nad kilkusetmetrową przepaścią wśród skał i zapierających dech w piersiach widoków.

Poprad
Jedno z największych miast w tej części Słowacji posiada ciekawą, historyczną zabudowę, choć najbardziej znane jest z rozbudowanego, nowoczesnego aquaparku z widokiem na Tatry. Woda w basenach pochodzi ze źródeł termalnych, a jej naturalna temperatura to blisko 40 stopni Celsjusza. Posiada właściwości lecznicze – jest bogata w cenne minerały, takie jak wapń, magnez. Miejsce z pewnością zachwyci dzieci, znajdują się w nim liczne atrakcje wodne i zjeżdżalnie, w tym jedna podświetlana laserami oraz spragnionych relaksu i regeneracji. Ośrodek oferuje m.in. łaźnie suche i parowe, tepidarium, śnieżna grotę, basen termalny z urządzeniami do masażu

štrbské High Nature Pleso Tatry SlovakiaSzczyrbskie Jezioro
Znana miejscowość nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych tatrzańskich jezior. Wokół znajduje się przepiękny świerkowy las i ścieżka spacerowa, z której widać przepiękne szczyty gór i skocznię narciarską. Kurort oferuje doskonałe warunki dla miłośników nart, zwłaszcza dla rodzin, latem po jeziorze można popływać łódką.

Zostaw odpowiedź